Среда
15.05.24
БГОО
     Главная/ Статьи/ Библиотека/ Форум/ Фотоальбом/ Гостевая/ Контакты/ О сайте/ RSS

О НАС


РУБРИКИ

Медицина [10]
Наши статьи [22]
статьи членов организации БГОО "Джерело"
Истории из жизни [17]
Наше творчество [10]
Правовые документы [10]
Реабилитация [2]

ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ




Новости г. Белицкое


Новости библиотеки


Новости музыкальной школы


НУЖНА ПОМОЩЬ

Благотворительный фонд АдВита. Сбор пожертвований на лечение онкологических больных Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

ДРУЗЬЯ САЙТА

Жизнь Добропольского края"
Сумське УВП УТОС
Портал по нервно-мышечным заболеваниям

СТАТИСТИКА



Сегодня на сайте были:

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Истории из жизни

Подвиг Олександра Мазуренка
ОЛЕКСАНДР МАЗУРЕНКО:
„Я йду не ради слави – я йду, щоб славна була моя Україна”.
Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.10.2005
Image„Рин-рин”, „шурх”, „рин-рин”, а тоді - „цок-цок” – це мелодія, під яку вже 140 днів подорожує Україною Олександр Мазуренко. Інструментами, які відбивають йому ритм, - є візочок на коліщатах та милиці...

Деколи ритм мелодії витримується (коли дорога гладенька), і візок котиться, легенько шурхотячи, а милиці переносять тіло крок за кроком уперед... Але частіше на розбитих дорогах ритм задоволення губиться. І тоді кожен крок дається з надусиллям, у розпачі стогне візок, милиці риплять, протестуючи, роз’їжджаючись на вибоїнах доріг. А зверху крапотить чи поливає дощ...

І тільки Сашко – патріот-українець витримує всі прикрощі дороги, що збилася з ритму мелодії його руху. Він вперто йде до цілі Україною, творячи її спочатку в своїй душі, а тоді там, де лише територія наша, а все інше - чуже. Радіє, коли бачить відроджену Україну. Сумує і преклоняє скалічені коліна перед її нескореністю. І щастям блищать йому очі, що Україна, його „мамка” (так він говорить), така велика і славна, така горда і непереможна.

Олександр Мазуренко – один з тих, кого вперто не помічає влада будь-яка, забуваючи, що тільки завдяки ось таким непомітним героям Україна існує як держава великої української нації. Саме такі відважні люди і є носіями життя, духу убитої, але нескореної нації.

Це десь там, нагорі, йде переділ влади і портфелів. Йде суперечка, хто значитиміший для України і хто задля її добробуту зробить більше наобіцяє.

І вся ота „верхівка” не розуміє, що такий ось собі українець Сашко за 140 днів подорожі завдовжки у 2800 км, зробив для України більше, ніж усі вони разом узяті за великі гроші (не свої, а наші). Сашкова подорож обійшлася державі у безцінь, а йому самому і його родині – дуже дорого... Вдивляюся у його руки з грубими мозолями від милиць. Ці руки Вони тяжко будують Україну... в душах українців! Хотіла написати все, що Сашко розказує про себе, але певне, іншим разом. Наразі подаю мапу його маршруту із пунктами зупинок і кілометраж. А ще деякі Сашкові думки, записані мною на Косівщині та Вижниччині.

„Ой, Боже ж ти мій, то ніколи ж не пізно стати добрим сином України!”

„Я був російськомовний, я був малорос, а зараз – українець. Я щаслива людина, маю національну гідність – це головне в житті...”

„Говерла не була в моєму плані, але коли йшов, зрозумів, що без відвідин святині не буде повноти відчуття України... Важко було, але подолав. Я переміг, хоч на колінах і на ліктях, але виліз...”

„Я йду не ради слави, я йду, щоб славна була моя Україна, моя мамка...”

Image„Сім’я Гірників живе дуже скромно. Там був винагороджений вишитою сорочкою, яку носив Олекса Гірник, і вишивала її ще його молода дружина в далекі роки, і куштував виноград, що саджали його руки”.

„Ніколи не пробачу російському більшовизму знущання з мого народу. Ось тепер, подорожуючи, відкрив для себе Дем’янів Лаз, підвали НКВС...! Шкода тих людей, які є малоросами, і розмовляють мовою, якою їх принижували”.

„Це не моя перемога, це перемога мого народу – українців, бо тільки їхньою наснагою і їхнім коштом іду...”

„Якби моя мати не вижила в Голодомор, мене б не було. А зараз моя родина - 14 людей. Уявляєте, скільки українців вбито комуняцькою Росією з кожним, хто вмер від голоду!”

А попереду - дощова осінь і холодна зима. Попереду - не тільки негода, а й не завжди привітні люди, інколи незручний нічліг, не завжди й обід, не завжди коректні запитання на кшталт: „А навіщо? А скільки отримуєш за це?” І тоді сумують очі, а руки міцніше стискають милиці! І жаліє українець Сашко отих, хто не розуміє його щастя, що полягає в боротьбі немічного тіла з відважним духом. Крок за кроком, в унісон рипінню своїх побратимів-милиць несе відважний дух українця з минулого в майбутнє українець Сашко, несе зі швидкістю 4 км на год., що дорівнює стрімкості руху Землі у Всесвіті. На його візок, прикрашений прапорцями України, УНП і червоно-чорним, а ще написом: „Присвячується 500-річчю Кальміуської паланки українського козацтва та пам’яті Олекси Гірника”. Кінцева мета - 5600 км Україною, „щоб довести, що ми, браття, - козацького роду!”.

Всередині візка (не для стороннього ока) – світлини дружини і дітей.

„Шурх-шурх”, „рип”, „цок-цок”. А далі - пісня, яку співає велика Людина. Пісня склалася сама собою в дорозі, зі слів Тараса, Ліни і Павличка, а також зі слів народних пісень. І пісня ця - безкінечна...

„... розгубили, розікрали, взяли за нутроти.

Оце тобі, Україно, за твої щедроти!

... Ой дорога довга, думи обсідають...”

Усе це я записала на диктофон, коли йшла поруч на відтинку Косів-Кути. Відважний Українець Олександр Мазуренко, сотник козацького війська – щаслива людина. Я навіть позаздрила всьому, що чекає на нього в дорозі: і доброму, і недоброму. Нехай Бог благословить Твою Велику Дорогу на славу Бога й України!
„Рип-рип”, „шурх”, „Рип-рип”, „цок-цок, цок-цок,”.

І це теж одвічна пісня України. А повз пісню проносяться, поспішаючи кудись, автомашини...

Антоніна Спільна

Категория: Истории из жизни | Добавил: HELEN (30.05.09)
Просмотров: 809 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
При копировании материалов сайта ссылка обязательна © 2024